Generální partner
Světlý režim
31. leden 2017

První duel je tady, Karvinou čeká Poltava

Po dvou dnech intenzivních dvoufázových tréninků je na řadě premiérový zápas tureckého soustředění. Karvinští ve středu od 13:30 hodin SEČ změří síly s aktuálně šestým týmem ukrajinské ligy, Vorsklou Poltava.
Karvinský kouč Jozef Weber soupeře nikterak neřeší, každopádně se celý tým na první zápas těší. „V tréninku i zápasech chceme do týmu postupně zapracovat nové hráče. Poltavu jsme nijak nesledovali. Zaměřujeme se pouze na sebe,“ řekl Weber ke kvalitní středeční prověrce, pro kterou má k dispozici z nových tváří Patrika Dresslera, Jana Vondru, Jana Kalabišku a Tomáše Wágnera.

Kromě těchto jmen pak bude především fandy zajímat, zda do zápasu konečně zasáhne stoper Pavel Košťál, či zda-li se v bráně proti ukrajinskému soupeři představí Jan Laštůvka, pro kterého je Ukrajina „druhým domovem“, jelikož chytal za Šachťar Doněck a především sedm let hájil barvy Dněpropetrovsku.

Pár slov k relativně mladému klubu, jehož největším úspěchem je zisk ukrajinského poháru ze sezóny 2008/2009, přidal i právě nejslavnější odchovanec Karviné a současná brankářská jednička MFK. „Poltava dlouhodobě patří do horní poloviny ukrajinské ligy. Kvalitu jistě budou mít velkou, po podzimu jsou šestí, což tak odpovídá. Pamatuji si, že často trápili silné duo Šachťar Doněck a Dynamo Kyjev. A vlastně i nás s Dněprem,“ usmál se Laštůvka, který takový zápas jedině vítá. „Hodně nás prověří, to je jisté,“ dodal.

Utkání FC Vorskla Poltava – MFK Karviná začíná ve 13:30 hod. SEČ (15:30 tureckého času) v jednom z mnoha tréninkových center zhruba 15 minut od hotelu, kde je karvinská výprava ubytována. Fotky z obou úterních tréninků jsou k nahlédnutí níže ve fotogalerii.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo