Generální partner
Světlý režim
19. březen 2021

Na Hanáky se změnou na lavičce, Karviná-Olomouc (so,16)

Před reprezentační přestávkou přijede do Karviné olomoucká Sigma. Karvinští půjdou do utkání už bez odvolaného trenéra Juraje Jarábka pod dočasným vedením stávajícího realizačního týmu.

Turbulentní týden je téměř u konce a Karvinští by jej rádi zakončili úspěšně. Od úterý převzali přípravu na sobotní vrchol po odvolaném trenéru Jarábkovi jeho dosavadní asistenti. Pracovalo se hlavně na psychice. „Při tak zásadní změně, jakou jistě je výměna trenéra, se pracuje hlavně s hlavami hráčů. Snažíme se je psychicky zvednout, protože poslední nezdary se na nich promítly,“ podotkl Petr Mašlej, který bude uveden jako hlavní trenér.   

Času na přípravu nebylo mnoho, každý den na víc by pomohl. Původně se mělo hrát až v neděli, nakonec došlo kvůli uvaleným karanténám na jiná mužstva ke změně, s čímž oba kluby s dostatečným předstihem souhlasily. „Musíme věřit, že to zvládneme a je potřeba zápas fakt odmakat. Když to třeba nepůjde fotbalově, je třeba dřít na krev, vydat ze sebe úplně všechno,“ burcoval Mašlej.   

Karvinští svého soupeře v nejvyšší soutěži ještě neporazili. „Je to sice klišé, ale každý zápas začíná od stavu 0:0. Soupeř je velmi dobře připraven, hraje moderní nátlakový fotbal s velkým pohybem. Do utkání ale jdeme stoprocentně s tím, že ho chceme zvládnout a uděláme pro to maximum,“ ujistil na závěr Petr Mašlej.

Sigmě patří aktuálně deváté místo s třiceti body a jedním zápasem k dobru (minulý víkend Sigma musela vynechat duel se Slováckem kvůli karanténě týmu z Uherského Hradiště). Do utkání určitě nezasáhne kvůli karetnímu trestu francouzský obránce Florent Poulolo. 

Svěřenci Radoslava Látala jsou spolu s Českými Budějovicemi remízovými králi F:L – nerozhodně skončilo devět jejich utkání. Olomouc se v bráně opírá a výbornou formu reprezentanta Aleše Mandouse, vzadu působí jistě stoperská dvojice Hubník s Benešem. Směrem dopředu je nebezpečný Španěl Gonzáles (s pěti gól nejlepší střelec mužstva), solidní formou oplývají třeba mladí Chytil s Daňkem. A nemělo by se ani zapomenout na útočníka Martina Nešpora.

Vzájemné prvoligové zápasy? Ty vyznívají pro Hanáky – pět výher, tři remízy a žádná porážka. Podzimní duel na Andrově stadionu skončil jasně 3:0, i když výsledek dění na hřišti neodpovídá. Ale na to se historie neptá… Nejlepšími střelci jsou Papadopulos s šesti trefami na straně MFK Karviná a Pablo Gonzáles se pěti trefami na straně druhé.

Utkání 24. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – SK Sigma Olomouc začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 20. března v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Miroslav Zelinka.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná
×
Odehráno v 15:00
FC Hradec Králové
MFK Karviná