20. březen 2021

Jediný gól rozhodl, Karviná-Sigma Olomouc 0:1

Karvinští neodehráli vůbec špatný zápas, ale nemají ani bod. Jejich katem se stal sedm minut před koncem nejlepší střelec hostů Španěl Gonzáles.
sobota 20.3.2021
0:1
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 0
SK Sigma Olomouc
Ciupa – Jursa, Eduardo, Jean Mangabeira, Bartošák – Smrž (87. Haša), Herc (87. Šindelář) – Čmelík (69. Leonardo Pereira), Mikuš (77. Qose), Sinyavskiy (68. Mazáň) – Papadopulos.
Mandous – Látal, Beneš, Hubník, Zmrzlý – González (83. Zahradníček), Breite, Houska (89. Štěrba), Daněk (69. Chytil), Hála (69. Mihalík) – Yunis (89. Nešpor).
Branka: 83. González
ŽK: Qose - Hubník, Látal
Rozhodčí: Zelinka – Hock, Kříž

Realizační tým v čele s Petrem Mašlejem, který tým koučoval jako hlavní trenér, udělal několik změn. Do brány se postavil Jiří Ciupa, pro kterého to byl třetí ligový start, do stoperské dvojice vedle Eduarda se postavil jeho krajan Jean Mangabeira, tudíž místo nezbylo na Martina Šindeláře. Do utkání nemohl zasáhnout lehce zraněný Rafael Tavares, zcela fit ještě není ani Sufi Dramé a teprve v den utkání skončila karanténa Tomáši Ostrákovi.

Pod zataženou oblohou se nehrál nikterak pohledný fotbal, spíš šlo o opatrný duel z obou stran s minimem šancí. Sigma působila v obraně suverénním dojmem, Karvinští si vyloženou šanci nevytvořili. Ovšem nehráli zle, rozhodně jim nešla upřít snaha. Veliká škoda přečíslení, kdy kapitán Papadopulos adresoval přihrávku Hercovi, ale slovenského záložníka už v pokutovém území dostal mimo výhodný střelecký úhel kapitán Sigmy Roman Hubník. Na druhé straně prošel poměrně lehce středem hřiště González, přihrál Látalovi, ale jeho pokud mezi tři tyče nezamířil.

Asi osm minut před pauzou měla Sigma výhodu přímého kopu, o rozehrání se postaral nejlepší střelec Sigmy González, a nadělal problémy Ciupovi v domácí bráně – ten kryl i dorážku Hály. Slušně se prezentovala obě karvinská křídla, tedy Čmelík a Sinyavskiy. Ke konci poločasu se chvílemi hrálo nahoru dolů, na obou stranách byly v šestnáctkách závary, ale gól za záda ani jednoho gólmana nepadl. Hezkou individuální akcí se třeba prezentoval domácí estonský reprezentant Sinyavskiy, jenže před Mandousem trefil pouze bránícího Hubníka.

Druhý poločas byl obdobný, Olomouc začala dvěma zahřívacími pokusy, s kterými si Ciupa poradil. Šanci měli i domácí, po rychlém vhazování Mikuše vybídl  Čmelík zpětnou přihrávkou Herce, ale slovenský záložník nastřelil pouze bránícího obránce hostů - velká šance!

Po hodině hry se málem zranil při obranném zákroku Tomáš Jursa, když v plné rychlosti narazil zády do tyče po nebezpečném centru Látala, ale po ošetření byl v pořádku. Rozuzlení přišlo v samotném závěru, Karvinští udělali chybu ve středu hřiště, střídající Yunis našel před bránou Gonzáleze a ten se trefil v pádu špičkou kopačky – 0:1!

Karvinští se na gólovou odpověď nezmohli a po závěrečném nastavení padli k zemi. Na Sigmu to hráči MFK neumí, v prvoligové historii ještě Hanáky neporazili a platí to i po tomto zápase.

Domácí trenér Petr Mašlej: „Z naší strany to byl solidní výkon. Taktické věci kluci plnili, utkání se přelévalo z jedné strany na druhou. Přestože Sigma možná měla o něco víc šancí, tak si myslím, že jsme utkání mohli přetočit na svou stranu. Bohužel po ztrátě míče uprostřed hřiště Sigma nakonec rozhodla. Porážka nás hodně bolí.“

Hostující trenér Radoslav Látal: „Za tři body jsme samozřejmě šťastní. Podali jsme koncentrovaný týmový výkon. Čekali jsme soubojový a důrazný duel, který může rozhodnout jedna chyba. Přechodová fáze nebyla v první půli podle představ, dozadu jsme ale chybu neudělali. Druhá půle hodně soubojová uprostřed hřiště, málo šancí a na můj vkus jsme měli dost rohových kopů. Mužstvo chválím za týmový výkon.“