Generální partner
Světlý režim
18. březen 2021

Petr Mašlej: Poslední nezdary kluky psychicky trochu svázaly

Dočasný hlavní trenér Petr Mašlej, který byl spolu s dalšími členy realizačního týmu po odvolání hlavního trenéra Juraje Jarábka pověřen přípravou na sobotní duel s Olomoucí, pracuje především na znovunabytí sebedůvěry hráčů. Věří, že se to na hřišti projeví!

Jak jste s celým realizačním týmem přijali rozhodnutí vedení klubu?
Nejsme tady od toho, abychom nad tím nějak dlouze přemýšleli. Vedení klubu nás pověřilo, abychom mužstvo převzali a nachystali na nejbližší zápas, kterým bude ten sobotní s Olomoucí.

Hráči určitě nezapomněli hrát fotbal, takže se snažíte na ně působit spíš psychicky?
Přesně tak, snažíme se je psychicky zvednout. Času není moc, ale tým pochopitelně moc dobře známe, jsme s ním denně a navíc kluci jsou už nějaký čas pospolu. Je to opravdu hlavně o práci s hlavami hráčů – je to o nastavení, zklidnění a sebedůvěře. Poslední nezdary kluky trošku svázaly a na hřišti to moc nefungovalo. Při zásadní změně, jakou určitě změna trenéra je, se vždy pracuje hlavně na psychice.

Času není moc. Podaří se vám to?
My nemůžeme spekulovat, musíme tomu věřit a celých devadesát minut poctivě odmakat. Jiné cesty není! Když to nepůjde fotbalově, tak to kluci musí opravdu oddřít na krev, nechat na hřišti úplně všechno. Je potřeba podat absolutně koncentrovaný a týmový výkon.

Může být výhodou, že se představíte na domácím hřišti?
Výsledky na hřištích soupeřů jsme měli lepší, ale ta série už skončila. Teď je potřeba nastartovat novou. Právě v domácích zápasech to je důležité.

Jak vnímáte současnou olomouckou Sigmu?
Soupeř je velmi dobře připraven, hraje moderní nátlakový fotbal s velkým pohybem a je disciplinovaný. Prostě je to tým, který má svou tvář a je tam vidět rukopis Radka Látala.

Karviná ještě Sigmu v nejvyšší soutěži neporazila…
…každý zápas začíná od stavu 0:0, je to sice klišé, ale je to tak. Do zápasu jdeme stoprocentně s tím, že ho chceme zvládnout. Všichni uděláme maximum pro vítězství!

Rozhovory Rozhovory
ne 23.1. | redakce

Radek Látal: Seznamování s novými spoluhráči probíhalo na letišti

Pomalu se sžívá s týmem a chválí si podmínky, v jakých se společně s novými spoluhráči připravuje na jarní část FORTUNA:LIGY. Radek Látal je prozatím v novém klubu spokojený.

pá 21.1. | redakce

Michal Papadopulos: Nejlepší soustředění? V Abú Dhabí

Ještě před odletem promluvil kapitán Michal Papadopulos o soustředění, zavzpomínal na minulost, zhodnotil dosavadní část přípravy a přiblížil, jak vnímá blížící se start a s ním spojené záchranářské starosti.

pá 14.1. | redakce

Pavol Bajza: Ze všech sil chci pomoct k záchraně

Třicetiletý zkušený gólman Pavol Bajza měl do Karviné namířeno už v minulosti, ale vyšlo to až nyní. V rozhovoru mluví nejen o tom, ale i o ztrátě místa v brance Slovácka či trenérovi brankářů Braňovi Rzeszotovi...

út 4.1. | redakce

Bohumil Páník na startu přípravy: Příští dny budou zátěžové, první trénink byl s chutí

Hráči i realizační tým jsou zpátky v tréninkovém procesu. Na startu přípravy promluvil hlavní trenér MFK Karviná Bohumil Páník.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo