Generální partner
Světlý režim
13. říjen 2011

Odveze si Karviná z Jihlavy premiérové body?

MFK OKD Karviná zavítá v 11. kole druhé ligy na půdu rozjeté Vysočiny Jihlava. Atraktivní duel dvou ambiciózních týmů začíná v pátek od 18:00.

Vysočina Jihlava se po nepřesvědčivém úvodu sezóny naladila na vítěznou vlnu a vyhrála čtyři druholigové zápasy v řadě. Naposledy na hřišti Zlína 1:0. "Jihlava je rozjetá, má na kontě šňůru vítězství. Soupeř si bude věřit, doma proti nám ještě neztratil ani bod. My se pokusíme za každou cenu nepříznivou bilanci prolomit," prohlásil hlavní trenér Karviné Karel Kula.

Jihlavský kouč Roman Pivarník bude postrádat zraněné Plumba a Veselého, otazník visí nad startem Gavriće. Mimo hru je také vyloučený Jungr.

Karviná po prohrách s Opavou a Varnsdorfem opět zabrala. Minulou sobotu porazila Baník Most 2:1. "Nálada v kabině je hned lepší. Podařil se nám předvést velice dobrý výkon, tímto způsobem bychom se chtěli prezentovat i v Jihlavě," míní karvinský kouč.

Vzájemné zápasy s Jihlavou nabízí zpravidla velmi kvalitní podívanou. "Hraje se otevřený fotbal, který se musí divákům líbit. Předpokládám, že se páteční utkání bude nést ve stejném duchu," uvedl Karel Kula.

"V Jihlavě budeme hrát útočně, nechceme zalézt na vlastní polovinu, tím by se snížily naše šance na bodový úspěch," dodává trenér Kula.

Kláním proti Jihlavě MFK OKD Karviná odstartuje náročný anglický týden. Ve středu hostí v Ondrášovka Cupu Teplice a v sobotu přivítá Sokolov. "Všechny tři mužstva jsou velice kvalitní. Jsem rád, že jsou mí svěřenci kondičně dobře připraveni, zvládneme to," uklidňuje fanoušky Karel Kula.

FC VYSOČINA JIHLAVA

Adresa: FC Vysočina Jihlava, a.s., Jiráskova 69, 586 01 Jihlava

Rok založení: 1948

Kapacita stadionu: 4075 diváků

Ředitel klubu: Zdeněk Tulis

Internet: www.fcvysocina.cz

Klubové barvy: modrá, žlutá a červená

Hlavní trenér: Roman Pivarník

Asistenti trenéra: Josef Vrzáček, Tomáš Jansa

Vedoucí mužstva: Petr Šilhán

Letní změny v týmu FC Vysočina Jihlava:

Příchody: Stanislav Velický (přestup FK Senica), Petr Filip (konec hostování MSK Břeclav), Jan Procházka (přeřazen z juniorky), Jiří Fadrný( přeřazen z juniorky, Marek Jungr (hostování FK Teplice), Martin Komárek (hostování SK Sigma Olomouc), Tomáš Sedláček (přestup SK Dynamo České Budějovice), Muris Mešanović (přestup FK BAUMIT Jablonec), Jan Halama (hostování SK Dynamo České Budějovice)

Odchody: Jan Kopic (přestup FK Baumit Jablonec), Muris Mešanović (konec hostování FK Baumit Jablonec), Jan Halama (konec hostování FC Viktoria Plzeň), Arnold Šimonek (konec hostování FC Nitra / SK), Martin Svoboda (konec hostování FK Dukla Praha), Radek Görner (hostování FC Velké Meziříčí), Jiří Gába (konec smlouvy - přestup FK Dobrovice), Jan Šimáček (hostování HFK Olomouc), Martin Bača (přestup FC Tescoma Zlín), Pavel Simr (hostování FC Velké Meziříčí)

Bilance vzájemných zápasů: 5 – 2 – 1 18:10

Loňská vzájemná bilance:

30. kolo: FC Vysočina Jihlava – MFK OKD Karviná 2:0 (0:0)

Branky: 47. Dolejš, 72. Šimáček

FC Vysočina Jihlava: Uvarenko - Gabriel (67. Šimonek), Halama (37. Šimáček), Gavrić, Šilinger - Dolejš, Gába, Karlík, Krutý - Tecl, Bača (71. Fadrný).

MFK OKD Karviná: Kafka - Pavlík, Motyčka, Štajer, Knötig - Ciku (78. Hoffmann), Jursa, Ficek, Gonda (67. Legierski), Milosavljev - Vrána (82. Radzinevičius)

15. kolo: MFK OKD Karviná - FC Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)

Branky: 73. Opic, 89. Milosavljev - 14. Halama

MFK OKD Karviná: Kafka – Hoffmann (56. Jursa), Mihálik, Homola, Knötig – Pavlík M., - Ciku (55. Mišinský), Motyčka, Ficek, Milosavljev (90. Štajer) - Opic.

FC Vysočina Jihlava: Svoboda – Veselý, Tlustý, Halama Gavrič - Dolejš, Görner, Gába, Gabriel (74. Demeter, 84. Zelinka) - Tecl, Bača (54. Šimonek)

Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo