Generální partner
Světlý režim
13. říjen 2011

Odveze si Karviná z Jihlavy premiérové body?

MFK OKD Karviná zavítá v 11. kole druhé ligy na půdu rozjeté Vysočiny Jihlava. Atraktivní duel dvou ambiciózních týmů začíná v pátek od 18:00.

Vysočina Jihlava se po nepřesvědčivém úvodu sezóny naladila na vítěznou vlnu a vyhrála čtyři druholigové zápasy v řadě. Naposledy na hřišti Zlína 1:0. "Jihlava je rozjetá, má na kontě šňůru vítězství. Soupeř si bude věřit, doma proti nám ještě neztratil ani bod. My se pokusíme za každou cenu nepříznivou bilanci prolomit," prohlásil hlavní trenér Karviné Karel Kula.

Jihlavský kouč Roman Pivarník bude postrádat zraněné Plumba a Veselého, otazník visí nad startem Gavriće. Mimo hru je také vyloučený Jungr.

Karviná po prohrách s Opavou a Varnsdorfem opět zabrala. Minulou sobotu porazila Baník Most 2:1. "Nálada v kabině je hned lepší. Podařil se nám předvést velice dobrý výkon, tímto způsobem bychom se chtěli prezentovat i v Jihlavě," míní karvinský kouč.

Vzájemné zápasy s Jihlavou nabízí zpravidla velmi kvalitní podívanou. "Hraje se otevřený fotbal, který se musí divákům líbit. Předpokládám, že se páteční utkání bude nést ve stejném duchu," uvedl Karel Kula.

"V Jihlavě budeme hrát útočně, nechceme zalézt na vlastní polovinu, tím by se snížily naše šance na bodový úspěch," dodává trenér Kula.

Kláním proti Jihlavě MFK OKD Karviná odstartuje náročný anglický týden. Ve středu hostí v Ondrášovka Cupu Teplice a v sobotu přivítá Sokolov. "Všechny tři mužstva jsou velice kvalitní. Jsem rád, že jsou mí svěřenci kondičně dobře připraveni, zvládneme to," uklidňuje fanoušky Karel Kula.

FC VYSOČINA JIHLAVA

Adresa: FC Vysočina Jihlava, a.s., Jiráskova 69, 586 01 Jihlava

Rok založení: 1948

Kapacita stadionu: 4075 diváků

Ředitel klubu: Zdeněk Tulis

Internet: www.fcvysocina.cz

Klubové barvy: modrá, žlutá a červená

Hlavní trenér: Roman Pivarník

Asistenti trenéra: Josef Vrzáček, Tomáš Jansa

Vedoucí mužstva: Petr Šilhán

Letní změny v týmu FC Vysočina Jihlava:

Příchody: Stanislav Velický (přestup FK Senica), Petr Filip (konec hostování MSK Břeclav), Jan Procházka (přeřazen z juniorky), Jiří Fadrný( přeřazen z juniorky, Marek Jungr (hostování FK Teplice), Martin Komárek (hostování SK Sigma Olomouc), Tomáš Sedláček (přestup SK Dynamo České Budějovice), Muris Mešanović (přestup FK BAUMIT Jablonec), Jan Halama (hostování SK Dynamo České Budějovice)

Odchody: Jan Kopic (přestup FK Baumit Jablonec), Muris Mešanović (konec hostování FK Baumit Jablonec), Jan Halama (konec hostování FC Viktoria Plzeň), Arnold Šimonek (konec hostování FC Nitra / SK), Martin Svoboda (konec hostování FK Dukla Praha), Radek Görner (hostování FC Velké Meziříčí), Jiří Gába (konec smlouvy - přestup FK Dobrovice), Jan Šimáček (hostování HFK Olomouc), Martin Bača (přestup FC Tescoma Zlín), Pavel Simr (hostování FC Velké Meziříčí)

Bilance vzájemných zápasů: 5 – 2 – 1 18:10

Loňská vzájemná bilance:

30. kolo: FC Vysočina Jihlava – MFK OKD Karviná 2:0 (0:0)

Branky: 47. Dolejš, 72. Šimáček

FC Vysočina Jihlava: Uvarenko - Gabriel (67. Šimonek), Halama (37. Šimáček), Gavrić, Šilinger - Dolejš, Gába, Karlík, Krutý - Tecl, Bača (71. Fadrný).

MFK OKD Karviná: Kafka - Pavlík, Motyčka, Štajer, Knötig - Ciku (78. Hoffmann), Jursa, Ficek, Gonda (67. Legierski), Milosavljev - Vrána (82. Radzinevičius)

15. kolo: MFK OKD Karviná - FC Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)

Branky: 73. Opic, 89. Milosavljev - 14. Halama

MFK OKD Karviná: Kafka – Hoffmann (56. Jursa), Mihálik, Homola, Knötig – Pavlík M., - Ciku (55. Mišinský), Motyčka, Ficek, Milosavljev (90. Štajer) - Opic.

FC Vysočina Jihlava: Svoboda – Veselý, Tlustý, Halama Gavrič - Dolejš, Görner, Gába, Gabriel (74. Demeter, 84. Zelinka) - Tecl, Bača (54. Šimonek)

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo