14. říjen 2011

Karviná si veze z Jihlavy cenný bod

MFK OKD Karviná dokázal poprvé bodovat na hřišti Jihlavy. V páteční předehrávce 11. kola uhrál zaslouženou remízu 1:1. Domácí se dostali do vedení zásluhou Gabriela, ale Elvist Ciku sedm minut před koncem vyrovnal.
Vysočina Jihlava
pátek 14.10.2011
1:1
(1:0)

Diváci: 1390
Uvarenko - Karlík, Tlustý, Komárek, Šilinger - Gabriel (71. Dolejš), Kučera, Velický, Vaculík (86. Halama) - Mešanović (58. Sedláček), Tecl
Paleček - Hrtánek, Motyčka, Mráz, Hoffman - Milosavljev, Gonda, Jursa, Ciku - Mišinský (90. Legierski), Bartozel (70. Bartošák)
Góly: 25. Gabriel - 83. Ciku.
ŽK: Tecl - Bartozel, Motyčka, Jursa.
Rozhodčí: Mikel - Slavík, Nádvorník.

MFK OKD Karviná nastoupila do pátečního souboje v Jihlavě s jednou změnou, zraněného Presla nahradil debutant v základní sestavě Olin Bartozel.

Vysočina měla v úvodních minutách utkání mírně navrch. Ve 12. minutě mohl skórovat Kučera, ale technickou střelu poslal do spojnice, z dorážky navíc Mešanović trestuhodně minul. Karviná zahrozila o čtyři minuty později, střela Cikua na zadní tyč mířila těsně vedle.

Ve 25. minutě se Jihlava dostala do vedení. Míč se po střele Vaculíka odrazil k volnému Gabrielovi a ten rozvlnil síť - 1:0. Do poločasového hvizdu měla územní převahu Karviná, ale slibné útoky nedotáhla ke kýženému gólu.

Karviná měla převahu i po změně stran, hrálo se především na polovině Vysočiny, ale svěřenci trenéra Kuly si dlouho nemohli vytvořit gólovou příležitost. Naopak v 71. minutě mohla Jihlava své vedení navýšit, Kučera po ideální přihrávce Tecla minul z penalty branku. V 79. minutě nebezpečně střílel Tecl, ale gólman Paleček vytáhl bravurní zákrok a míč vyrazil na roh.

V 83. minutě Karviná zaslouženě vyrovnala. Ciku se z levé strany zjevil před brankářem Uvarenkem a chladnokrevně vyrovnal - 1:1. Ve zbývajících minutách mohla strhnout vedení na svou stranu domácí Jihlava, Tecl ve skluzu mířil do tyče.

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

st 1.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Matěj Jurásek

Odchovanec MFK Karviná Matěj Jurásek patří Slavii, proto v dnešním utkání nesmí po dohodě klubů nastoupit. Přinášíme vám tedy aspoň s mladým a nadějným rychlostním typem fotbalisty obsáhlejší rozhovor, kde vzpomíná na začátky v Praze, ale i na žákovskou ligu tady v Karviné, kde v jedné sezóně dokázal nastřílet 47 gólů!

čt 19.8. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Buchta

Obránce Petr Buchta se může od minulého týdne pyšnit tím, že má na svém kontě dvě stovky prvoligových startů. Nejen o tom, ale i o Zbrojovce, Jihlavě či fair play gestu Michala Papadopulose z minulé sezóny, kdy oblékal dres Zlína, promluvil v tomto rozhovoru…

út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.