Generální partner
Světlý režim
7. červenec 2023

Po návratu ze soustředění duel v Albrechticích proti Ružomberku

Po středeční remíze s Wislou Pulawy čeká na celý tým v sobotu od čtvrté hodiny odpolední další letní test. Do Karviné, respektive Albrechtic dorazí slovenský prvoligový celek MFK Ružomberok.

Karvinští fotbalisté mají úspěšně za sebou herní soustředění v Polsku. V pátek po obědě nasedli do autobusu a vydali se na více než pětihodinovou zpáteční cestu do Karviné. S pobytem u našich severních sousedů vyjádřil trenér Tomáš Hejdušek spokojenost. „Máme dvě lehčí zranění, jinak soustředění bylo fajn. Odpracovali jsme přesně tolik, kolik jsme toho měli v plánu,“ prohlásil krátce po odjezdu ze Sedlece kouč MFK.

Po soustředění si však hráči neodpočinou, jelikož už v sobotu hrají v pořadí čtvrtý přípravný zápas. Po Stonavě se nyní představí v další nedaleké obci, která je baštou fotbalu – v Albrechticích. Tam začínal s fotbal brankář Vladimír Neuman. „Konečně si zase zahrajeme před našimi fanoušky, kteří určitě do Albrechtic dorazí. Po náročném soustředění rozložíme síly mezi dvě jedenáctky, přestože původní záměr byl, že někteří hráči dostanou větší minutáž. Ale nakonec jsme se rozhodli jinak,“ doplnil trenér Hejdušek. První minuty v karvinském dresu zapíše Martin Doležal.

Slovenský Ružomberok je v letní přípravě zatím stoprocentní. Tři zápasy = tři výhry. První dvě utkání vyhráli svěřenci trenéra Petera Tomka na hřištích soupeřů v Kroměříží (3:1) a Košicích (3:2). Před třemi dny pak doma porazili Pohronie 2:1. Ružomberok skončil v uplynulé sezóně slovenské Fortuna ligy na konečném sedmém místě a ve finálovém utkání baráže o předkolo Evropské konferenční ligy podlehl 1:3 Žilině.

Oba týmy jsou poměrně pravidelnými soupeři v přípravných obdobích. Poslední vzájemný duel je starý téměř přesně dva roky. Karvinští v Ružomberku 17. července 2021 prohráli 1:2.


Přípravné utkání MFK Karviná – MFK Ružomberok se uskuteční v Albrechticích v sobotu 8. července v 16 hodin. Výši vstupného určil domácí oddíl FK Baník Albrechtice na 50 Kč. Pro vstup do areálu je pro fanoušky vyhrazen vchod od hlavní cesty.

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo