Generální partner
Světlý režim
21. říjen 2011

Sobotní hornické derby: MFK OKD Karviná - FK Baník Sokolov

MFK OKD Karviná hostí v sobotním 12. kole druhé nejvyšší soutěže FK Baník Sokolov.

Sokolov je v tabulce na čtvrtém místě. Především jeho venkovní bilance (3-1-1) budí respekt. "Hosté mají sehrané mužstvo, před sezónou navíc kádr posílili zkušenými hráči s ligovými zkušenostmi, například brankářem Bučkem nebo zadákem Dvorníkem," hodnotí soupeře Karel Kula. "Své kvality Sokolov potvrzuje aktuálním umístěním v tabulce, ale my ho chceme konečně porazit, nemůžeme si dovolit další domácí zaváhání," dodal karvinský kouč.

MFK OKD Karviná je v tabulce devátý. Hráči mají za sebou náročný program, v pátek uhráli cenný bod na hřišti Jihlavy a ve středu podlehli v odvetě osmifinále Ondrášovka Cupu Teplicím 1:3. "Proti Teplicím dostali šanci mladíci a zaslouží si pochvalu. Naše výkony v posledních druholigových kolech hodnotím pozitivně, ale pořád máme nedostatky, na kterých musíme zapracovat. Třeba produktivita útočníků je špatná," uvedl kouč Karel Kula.

Karviná v historii vzájemných duelů ještě nikdy Baník Sokolov neporazila. Třikrát vyhrál hostující Baník a třikrát utkání skončilo nerozhodně - naposledy na jaře na Městském stadionu 0:0.

Hornické derby MFK OKD Karviná - FK Baník Sokolov začíná v sobotu od 15:30 na Městském stadionu.

Bilance z minulé sezóny:

25. kolo: MFK OKD Karviná – FK Baník Sokolov 0:0

Žluté karty: Slončík, Motyčka – Chupač, Dřížďal. Rozhodčí: Matějek – Slavík, Paták. Diváci: 1381

10. kolo: FK Baník Sokolov – MFK OKD Karviná 1:0 (0:0)

Branky: 58. Podrazký. Žluté karty: Franěk, Schut – Štajer. Rozhodčí: Makovička – Kovařík, Pilný. Diváci: 1324

Rozhovory Rozhovory
pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

út 1.6. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Šindelář

Věděli jste, že ač je třicetiletý stoper Martin Šindelář z Olomouce a považuje se za Olomoučáka, tak jako malý kluk začal s fotbalem na druhém konci republiky v Chebu? V rozhovoru také vysvětluje denní dojíždění, vzpomíná na svůj ligový debut či hodnotí právě končící sezónu…

st 19.5. | redakce

Petr Bolek: Je tady velice slušná parta, myšlenky na konec kariéry jsem neměl

Dobrá pozitivní nálada bude v kabině dál. V minulém týdnu totiž podepsali nové smlouvy Petr Bolek s Michalem Papadopulosem. Zkušený gólman s věčně dobrou náladou je moc rád, že jeho kamarád si ještě o rok prodlouží úspěšnou kariéru – sám myšlenky na konec v hlavě nenosil.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo