22. říjen 2011

MFK OKD Karviná v dramatickém souboji porazil Sokolov 2:1

Karvinští fotbalisté slaví cenné vítězství. V utkání 12. kola druhé nejvyšší soutěže porazili Baník Sokolov 2:1. Vítěznou branku vsítil v 64. minutě Tomáš Jursa.
sobota 22.10.2011
2:1
(1:1)

Diváci: 1242
Baník Sokolov
Paleček - Hrtánek, Cverna, Mráz, Hoffmann - Ciku, Puškáč (46. Bartošák), Jursa, Milosavljev - Bartozel (76. Presl), Mišinský (81. Ficek)
Buček - Dvořák, Dvorník, Hájovský, Hanzlík - Vrtělka (75. Šilhan), Čada (61. Benda) - Glaser, Šindelář, Vaněček - Mlika
Branky: 15. Mišinský, 64. Jursa (pen.) - 23. Dvorník
Žluté karty: 17. Hoffmann, 48. Cverna, 52. Hrtánek, 57. Bartošák, 76. Jursa - 16. Čada, 31. Vrtělka, 71. Mlika, 90. Šindelář.
Rozhodčí: Hrubeš - Kocián, Vysloužil

Sotva utkání začalo, Karviná si vytvořila gólovou šanci. Centr Milosavljeva přistál na hlavě Bartozela, ale gólman Buček stihl míč zblokovat. V 15. minutě Městský stadion tleskal úvodní brance, na zadní tyči číhající Hrtánek našel po centru Puškáče nikým nehlídaného Mišinského a útočník Karviné se nemýlil - 1:0.

Karviná byla nadále aktivní, o chvíli později mohl Mišinský podruhé skórovat, ale jeho střela levačkou těsně minula pravou tyč hostů.

Ve 23. minutě využil Sokolov své silné zbraně - standardních situací. Na přímý kop gólman Paleček nedosáhl, čehož využil obránce Dvorník a vyrovnal - 1:1.

O poločasové přestávce trenér Kula sáhl ke střídání, Puškáče nahradil Bartošák a přinesl výrazné oživení. Právě nový muž na hřišti zařidil v 64. minutě po skvělé individuální akci pokutový kop. Míč si postavil Jursa a střelou do šibenice nedal Bučkovi šanci - 2:1.

Hosté následně otevřeli obranu a Karviná měla možnosti z nebezpečných protiútoků. Ale dvakrát ve velkých šancích neuspěl Ciku, nepodařilo se to pak ani Milosavljevovi. Sokolov měl největší příležitost v 79. minutě po lobu Mliky, ale obránce Mráz vyhlavičkoval letící míč z brankové čáry.

Hektický závěr utkání Karviná ustála a poprvé v historii vzájemných duelů poráží Baník Sokolov.

st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?