22. říjen 2011

MFK OKD Karviná v dramatickém souboji porazil Sokolov 2:1

Karvinští fotbalisté slaví cenné vítězství. V utkání 12. kola druhé nejvyšší soutěže porazili Baník Sokolov 2:1. Vítěznou branku vsítil v 64. minutě Tomáš Jursa.
sobota 22.10.2011
2:1
(1:1)
Baník Sokolov
Paleček - Hrtánek, Cverna, Mráz, Hoffmann - Ciku, Puškáč (46. Bartošák), Jursa, Milosavljev - Bartozel (76. Presl), Mišinský (81. Ficek)
Buček - Dvořák, Dvorník, Hájovský, Hanzlík - Vrtělka (75. Šilhan), Čada (61. Benda) - Glaser, Šindelář, Vaněček - Mlika

Sotva utkání začalo, Karviná si vytvořila gólovou šanci. Centr Milosavljeva přistál na hlavě Bartozela, ale gólman Buček stihl míč zblokovat. V 15. minutě Městský stadion tleskal úvodní brance, na zadní tyči číhající Hrtánek našel po centru Puškáče nikým nehlídaného Mišinského a útočník Karviné se nemýlil - 1:0.

Karviná byla nadále aktivní, o chvíli později mohl Mišinský podruhé skórovat, ale jeho střela levačkou těsně minula pravou tyč hostů.

Ve 23. minutě využil Sokolov své silné zbraně - standardních situací. Na přímý kop gólman Paleček nedosáhl, čehož využil obránce Dvorník a vyrovnal - 1:1.

O poločasové přestávce trenér Kula sáhl ke střídání, Puškáče nahradil Bartošák a přinesl výrazné oživení. Právě nový muž na hřišti zařidil v 64. minutě po skvělé individuální akci pokutový kop. Míč si postavil Jursa a střelou do šibenice nedal Bučkovi šanci - 2:1.

Hosté následně otevřeli obranu a Karviná měla možnosti z nebezpečných protiútoků. Ale dvakrát ve velkých šancích neuspěl Ciku, nepodařilo se to pak ani Milosavljevovi. Sokolov měl největší příležitost v 79. minutě po lobu Mliky, ale obránce Mráz vyhlavičkoval letící míč z brankové čáry.

Hektický závěr utkání Karviná ustála a poprvé v historii vzájemných duelů poráží Baník Sokolov.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.