Generální partner
Světlý režim
27. květen 2016

Ve Varnsdorfu o celkový triumf ve FNL

Oslavy postupu jsou od středečního rána minulostí, je potřeba se zase soustředit! Před karvinskými fotbalisty je ještě jeden cíl, vyhrát ve Varnsdorfu a tím si zajistit prvenství ve Fotbalové národní lize.

Připravit tým na poslední duel po vyčerpávající, ale skvělé sezóně završené postupem už kolo před koncem, není jednoduché. Trenérům se však přístup jejich svěřenců k tréninku po po oslavách líbí. „Chceme druhou ligu vyhrát, přeci jen se to nepodaří každý rok,“ správně poznamenal trenér Weber. V sobotu v podvečer to však chce zvítězit na hřišti Varnsdorfu, který zažil špatnou sezónu. V tom případě by týmy Karviné i Hradce Králové byly na šestapadesáti bodech (HK už má všechny zápasy odehrány), ale pro MFK OKD hovoří lepší vzájemná bilance zápasů (0:1 a 2:0).

Po podzimu byl Varnsdorf na sestup (v Karviné remizoval v srpnu 0:0), jarní část už má o poznání lepší. „Samotného mě to překvapilo, jak na to byli špatně. Do spodku tabulky tento tým určitě nepatří,“ tvrdí Jozef Weber. „Vanďák“ aktuálně tahá sérii tří výher v řadě a neprohrál už pět zápasů. Poslední porážku utrpěli svěřenci Romana Veselého 24. dubna od Znojma – 0:6! Zisk čtyřiatřiceti bodů stačí momentálně osmou příčku.

Karvinští však nehrají pouze o celkové prvenství ve FNL. Půjde i o jarní neporazitelnost a například o sedmnáctou nulu Branislava Pindrocha. „Defenziva je základ. Neradi bychom si statistiku pouhých patnácti inkasovaných branek pokazili v závěrečném zápase,“ dodal Weber, který rovněž držel s hráči „basu“ a po oslavách dorazil čerstvě oholený.

Utkání 30. kola Fotbalové národní ligy FK Varnsdorf - MFK OKD Karviná začíná v sobotu 28. května v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Julínek, na čarách mu budou pomáhat kolegové Hájek a Vitner.  

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii