Generální partner
Světlý režim
29. květen 2016

Zlatá tečka, pochvaloval si trenér Weber

Jeho tým zvládl i poslední duel už tak úspěšné sezóny! Po šestihodinové cestě vyhrál ve Varnsdorfu a znovu po týdnu mohl slavit. Tentokrát celkové vítězství ve Fotbalové národní lize.

Ofenzivní zápas se hrál v sobotu ve Varnsdorfu. Domácí toužili uspět proti již jistému prvoligistovi a skončit po nepovedené sezóně nakonec aspoň v první polovině tabulky. To se jim nakonec nepodařilo. „Zápas měl grády, byl pořádně vyhecovaný a o to víc mě těší, že jsme to v závěru urvali na svou stranu,“ začal s hodnocením trenér Jozef Weber.

Jeho svěřenci vlétli do utkání, vypracovali si dvě velké šance, ale paradoxně šel do vedení domácí tým. „Naštěstí jsme brzy vyrovnali a po pár minutách dokonce skóre otočili. Začátek druhé půle nám ale po žádné stránce nevyšel a pramenilo z toho i vyrovnání Varnsdorfu,“ podotkl. Karvinští moc toužili vyhrát. Jozef Weber postupně poslal na hřiště vyšší hráče Zeleného, Panáka a Juřenu. „Tím jsme získali výškovou převahu a z rohového kopu nakonec Zbyňa Pospěch tři minuty před koncem rozhodl,“ měl radost hlavní trenér MFK OKD Karviná.

Ten si cení hlavně toho, že přestože už bylo o karvinském postupu jasno a navíc celý tým absolvoval šestihodinovou štreku do Varnsdorfu v den utkání, tak všichni dřeli do závěrečného hvizdu. Toho si moc vážím. Ale řekli jsme si, že se na dlouhou cestu nebudeme vůbec vymlouvat, i kdybychom nevyhráli,“ pronesl sympaticky úspěšný trenér, který si vítězství ve FNL enormně váží. „Druhá liga je nesmírně vyrovnaná a těžká soutěž. My jsme ji dokázali vyhrát a to hovoří za vše. V týdnu po prvních oslavách jsem si to úplně neuvědomoval, ale když teď vidím, jak jsme opět všichni šťastní, tak je moc dobře, že vezeme domů do Karviné pohár a můžeme se pyšnit celkovým vítězstvím,“ dodal Jozef Weber.

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii