23. červen 2018

Porážka 2:4 v Dětmarovicích s Cracovií

Úvodní herní test v rámci letní přípravy skončil prohrou o dva góly. Trenér Nádvorník dal šanci sedmi testovaných fotbalistům a jeden z nich vstřelil gól - stoper Jiří Piroch.
sobota 23.6.2018
2:4
(0:2)

Diváci: 0
MKS Cracovia SSA
I. poločas: Pastornický - Moravec, Dreksa, Janečka, Tusjak - Šisler - Štepanovský, Budínský, Panák, Kalabiška - Mustafič. II.poločas: Berkovec - Čolić, Piroch, Menich, Letić - Mareček - Ramirez, Suchan, Weber, Ba Loua - Wágner.
Pesković (46. Wilk) - Diego (46. Serafin), Helik, Dytiatiev, Siplak - Zenjov (46. Danek), Covilo (81. Zaucha), Dimun, Vinicius (46. Pestka) - Budziński (60. Dias), Hernandez (85. Przybycień).
Branky: 76. Wágner, 83. Piroch - 4. z pen. Helik, 43. Hernandez, 67. Dias, 85. Serafin
Rozhodčí: Vojkovský

V Dětmarovicích před zápasem pořádně zapršelo, ale v průběhu utkání se počasí umoudřilo. Nový trenér Roman Nádvorník poslal na hřiště podle plánu dvě kompletní jedenáctky. V první půli vyběhli na trávník dva testovaní borci Luboš Tusjak a Benjamin Mustafič, do druhé půle potom pětice Jiří Piroch, Jozef Menich, Jan Suchan, Daniel Mareček a Adriel D´Avila Ba Loua.

Úvod utkání vyšel lépe hostům, na kterých bylo vidět, že mají za sebou o týden přípravy a jeden zápas na víc. Po faulu Jana Moravce kopala Cracovia už ve čtvrté minutě penaltu, kterou bezpečně proměnil Halik. Karvinští mohli srovnat v patnácté minutě, ale Peter Štepanovský gólmana hostů tvrdou ranou neprostřelil.

Po dvaceti minutách se hra vyrovnala a přišla krásná průniková přihrávka od Šislera přesně na kopačky Filipa Panáka, jenže ten vystřelil mimo. V dalších minutách hrozili borci ve žlutých dresech ze standardních situací, jenže ani jeden z tří pokusů Panáka neskončil mezi třemi tyčemi. V závěru první půle tak přišel trest v podobě druhého gólu. Po skrumáži před brankářem Martinem Pastornickým a nedůrazu obrany se nakonec nemýlil Hernandez.

Druhá půle půle patřila svěřencům Romana Nádvorníka, kteří se snažili o líbivý útočný fotbal, který se musel fanouškům líbit. Nejprve ukázal svou rychlost testovaný Ba Loua z Pobřeží Slonoviny, ale zakončil jen do gólmana. Vzápětí přesný centr Bojana Letiće neumístil v tutové příležitosti do sítě Tomáš Wágner. I přes náročné tréninky působili Karvinští na hřišti lépe, ale inkasovali po ojedinělém (ale přesném útoku) potřetí. Centr z levé strany přetavil v gól na začátku 67. minuty hlavičkou na bližší tyč Dias.

Potom už se trefili také karvinští hráči, konkrétně Tomáš Wágner hlavou. On i jeho spoluhráči dál tlačili, vidět byl Ba Loua, jenž bombou vystrašil polského brankáře, a vzápětí těsně minul Suchan. Když sedm minut před koncem po rohovém kopu snížil na 2:3 Jiří Piroch, zdálo se, že by nemuselo zůstat jen u toho. Remízu mohl zařídit Jan Suchan, jenž si krásně počkal na moc pěknou zpětnou přihrávku od útočníka z Pobřeží Slonoviny, ale neprostřelil hradbu těl na brankové čáře.

Hned z protiútoku se však Cracovia dostala k rohovému kopu a za přesnou hlavičkou na zadní tyč od Serafina se Martin Berkovec natahoval marně. Ještě mohl snížit Tomáš Weber, ale jeho pokus asi z jedenácti metrů skončil nad bránou.

Trenér Roman Nádvorník: „Vstup do zápasu nám nevyšel, postupem času už tam byly dobré věci, které se nám bohužel nepodařilo dotáhnout. Byly tam gólové šance, které jsme narozdíl od soupeře neproměnily. Druhá půle šla za námi, ale kolik šancí jsme nedali z malého vápna je neomluvitelné. Naopak nás srazily góly po taktických chybách. Testovaní hráči dostanou šanci i v úterním zápase, potom se uvidí.“