Generální partner
Světlý režim
29. leden 2022

Sedmigólová vítězná přestřelka Karviná-Veres-Rivne 4:3!

Hezké góly do sítě ukrajinského týmu, ale také triviální chyby a nabídnuté penalty soupeři. Generálka před startem jara nakonec ale karvinským fotbalistům vyšla, vstřelili čtyři góly (všechny po změně stran) a turecké soustředění zakončili s bilancí dvou výher ze dvou zápasů.
NK Veres-Rivne
sobota 29.1.2022
3:4
(1:0)
Belek
Diváci: 0
MFK Karviná
Bajza (46. Neuman) – Látal, Buchta (63. Teplan), Kobouri (63. Dramé), Šehić – Jánoš (63. Jursa), Qose (63. Marco Túlio) – Čmelík (63. Mikuš), Zorvan (46. Chvěja), Bartošák (63. Sinyavskiy) – Durosinmi (46. Svoboda).
Branky: 38. Shestakov, 63. z pen. Serhiychuk, 65. z pen. Panasenko - 46. a 56. Qose, 49. Svoboda, 72. Mikuš

Komentář

Karvinští, které do utkání přivedl s kapitánskou páskou Filip Zorvan, byli od úvodu nebezpečnější a aktivnější. Na konci deváté minuty málem využili po perfektním presinku chybu stopera ukrajinského celku Durosinmi s Bartošákem, jenže sami se připravili o možnost brejku dva na jednoho.

V patnácté minutě si perfektně na přízemní přihrávku za obranu naběhl Durosinmi, po chvilce se zbavil dotírajícího protihráče a už byl v pokutovém území, kde se snažil najít v jasné pozici na středu malého vápna jednoho ze svých protihráčů - zblízka ani následně po odraženém míči nemusel žádné velké nebezpečí řešit brankář ukrajinského celku.

Fotbalisté MFK byli i nadále lepším celkem, ovšem celkově snad čtyři nebo pět dobrých akcí v první půli nedotáhli, což se jim stalo osudným sedm minut před pauzou. Po rohu zahraném na přední tyč podnikl ukrajinský tým ojedinělý brejk a z něho udeřil!  Rychlá akce po levé straně a centr na volného Shestakova na zadní tyči znamenal vedoucí gól a stejný poločasový stav.

O přestávce vystřídali tři hráči a svěřenci Bohumila Páníka měli fantastický vstup do druhé půle - během tří minut se dvakrát gólově prosadili a rázem vedli. Nejprve se usadili na polovině soupeře, Lukáš Bartošák našel svého jmenovce Čmelíka, ten na zadní tyči Kristi Qoseho a to už nešlo hlavou nedat! Za dvě minuty přesným dlouhým pasem našel na levé straně Jánoš rozběhnutého Bartošáka, ten okamžitě na přední tyči servíroval nabíhajícímu Antonínu Svobodovi a přesně takhle se má ve vápně chovat útočník – správný timing a ve skluzu včas vystrčená noha znamenala druhý gól!

Velký přehled ve hře a vnímavost znovu po čase prokázal Kristi Qose, když viděl gólmana daleko z brány. Ve středu hřiště se zbavil jednoho z protihráčů, podíval se a „pololobem“ z nějakých pětadvaceti, spíš třiceti metrů zamířil úplně přesně! V tu chvíli vedli fotbalisté MFK už 3:1. Jenže sami svými zbytečnými a hlavně lacinými chybami o náskok během pouhých dvou minut přišli.

V rozmezí 63. a 65. minuty vyprodukovali dva zbytečné fauly ve vlastní šestnáctce a ukrajinský tým „dárečky“ nepohrdl – nejprve se „panenkovským“ dloubákem uvedl Serhiychuk a o chvíli později zakončil nekompromisně Panasenko. V obou případech byl brankář Vladimír Neuman, který se v poločase protočil s Pavolem Bajzou, bezmocný a mohl jen spílat svým spoluhráčům.

Jenže to stále nebylo všechno. Nakonec vše dobře dopadlo a Karvinští zaslouženě zvítězili. V 72. minutě rozhodl krásnou a umístěnou střelou po sraženém pokusu Ondřeje Chvěji slovenský krajní univerzál Rajmund Mikuš!

Ve zbývajících osmnácti minutách už žádný gól nepadl a po závěrečném hvizdu bylo jasno, že hráči MFK Karviná vyhráli i svůj druhý zápas v Turecku. Po utkání se přesunuli zpět na hotel, po regeneraci a večeři si zabalili a v neděli časně ráno odcestují na letiště, odkud o půl osmé tureckého času vzlétnou směr Vídeň, kde je už bude čekat autobus zpátky domů.

Ohlasy trenérů

Trenér Bohumil Páník: „V prvním poločase jsme nedohráli několik situací, naopak soupeř po jednom brejku udeřil. Ale naše hra měla dobré parametry, ale chyběl nám důraz ve vápně. Soupeř měl rychlost, důraz a dokázal nám, jak rychlý je v přechodové fázi – to se ukázalo převážně ve druhé půli a vyplynuly z toho dvě laciné penalty. U těch situací jsme se nechovali takticky. Těší mě naopak, že jsme vstřelili čtyři góly. Z věcí, které nám vyšly v útočné fázi, máme určitě radost. Ale třikrát inkasovat je opravdu moc!“

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo