Generální partner
Světlý režim
1. říjen 2011

Varnsdorf vyloupil Karvinou

Fotbalisté Karviné dnes neměli svůj den, v utkání 9. kola druhé ligy doma podlehli Varnsdorfu 0:1. Jedinou branku utkání vsítil Stehlík.
MFK Karviná
sobota 1.10.2011
0:1
(0:1)

Diváci: 1861
FK Varnsdorf
Kafka (39. Paleček) - Hoffmann, Motyčka, Cverna, Knötig - Ciku, Ficek (76. Bartošák), Gonda, Jursa, Milosavljev (46. Chovanec) - Mišinský
Porcal - Mach, Pimpara, Stehlík, Hozda - Rudnickij, Cana (85. Koblížek), Martan (79. Kotiš), Jakobovský - Melunovič, Chod (73. Matějov)
Branky: 24. Stehlík.
ŽK: 62. Ficek, 90. Gonda - 83. Jakobovský.
Rozhodčí: Ochotnický - Zlámal, Blažej.

Komentář

Karviná nastoupila do utkání proti Varnsdorfu s několika změnami v sestavě. Kvůli kartám nenastoupili Hrtánek a Mráz, zranění vyřadilo ze hry kapitána Bolfa. Místo nich v obraně nastoupili Knötig a Cverna. Do sestavy se vrátil uzdravený Milosavljev.

První poločas nebyl ze strany Karviné podle představ. Domácím se nedařila kombinace a před branku Varnsdorfu se dostávali sporadicky. Největší příležitost Karviné v prvním dějství neproměnil Motyčka, jehož hlavičku po standadní situaci vykopl do bezpečné jeden z obránců hostujícího mužstva.

Varnsdorf nepřijel do Karviné pouze bránit. Hráčům soupeře se dařil přechod do útoku, kdy několikrát lehce překonali karvinskou defenzívu a objevili se ve velké šanci. Ve 24. minutě se Varsdorf dostal do vedení, Karviná neuhlídala rohový kop a kapitán Jiří Stehlík míč nekompromisně poslal pod břevno - 1:0.

V 36. minutě mohl Varnsdorf přidat druhou branku, ale Jakobovský z brejku těsně minul. Tento moment se stal osudným pro brankáře Jakuba Kafku, který se po střetu s Jakobovským zranil a musel být nahrazen Palečkem.

Po změně stran se už na hřišti neobjevil Srb Vladan Milosavljev, kterého nahradil útočník Tomáš Chovanec. Karvinští fotbalisté přidali na aktivitě, ale stále to nebylo ono.

V 51. minutě málem využil špatný výkon gólmana Porcala Gonda, ale místo střely se ukličoval a ze šance nic nebxlo. O deset minut později se po individuální akci dostal ke střele Ciku, ale jeho pokus o obstřelení jen těsně minul branku.

V 69. minutě to ochozy Městského stadionu jen zahučelo, když Mišinský po centru Chovance z malého vápna trestuhodně minul. Byla to poslední větší možnost Karviné ke skórování, ve zbývajících minutách si Varnsdorf obětavým výkonem hubené vedení uhlídal a z Karviné si veze překvapivé tři body.

Rozhovory Rozhovory
po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

pá 4.6. | redakce

Lubomír Vlk: Musíme zapracovat na zápasech doma, aby také fanoušci odcházeli spokojení

Po konci sezóny nemůže chybět rozhovor se sportovním ředitelem MFK Karviná Lubomírem Vlkem. V obsáhlém textu byla probrána spousta věcí od konečného umístění přes kádr, fanoušky, návrat trenéra Webera, nejpovedenější zápasy, výhled do budoucna či pochvala pro Ondru Lingra s Adrielem Ba Louou.

st 2.6. | redakce

Jozef Weber: Herc mě překvapil, Čmelík potvrdil svůj talent

Plno témat bylo bezprostředně po konci sezóny probráno s hlavním trenérem Jozefem Weberem. O čem všem mluvil pro klubový web?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo