Generální partner
Světlý režim
7. červenec 2017

Test před soustředěním? Duel proti Opavě

Na hřišti MFK Kravaře se odehraje přípravný zápas s přívlastkem „slezského derby". V sobotu od 11 hodin začíná utkání SFC Opava - MFK Karviná.

Ve středu se radovali z první výhry v probíhající přípravě, v sobotu už hrají znovu a po nedělním volnu je v pondělí čeká odjezd na herní soustředění do slovenské Terchové - řeč je o karvinských fotbalistech. Do posledního testu před změnou prostředí by měli znovu vyběhnout všichni tři testovaní fotbalisté, tedy Georgi Pashov, Benjamin Čolić a Renan Donizete Da Silva Candido

Otazník visí nad startem brankáře Martina Pastornického, který se ve středečním utkání zranil, a také Ericem Ramirezem. Ten musel jít v pátek odpoledne trhat bolavý zub. Karvinští v prozatímní přípravě odehráli čtyři utkání s bilancí jednoho vítězství, jedné remízy a dvou porážek. Hned třikrát hráli s polskými kluby, na úvod sehráli derby s Baníkem.

V Opavě musely přes léto strávit dvě hořké pilulky, přestože s odstupem času se na to už možná všichni dívají jinak. Opavě těsně unikl postup do HET ligy a především účast v základní skupině EL, kam mohli svěřenci Romana Skuhravého postoupit v případě, že ve finále MOL Cupu porazí Zlín. To se ale nestalo, a tak úkol opavských borcům před nadcházející sezónou je jasný – opět se pokusit postoupit do nejvyšší soutěže.

Trenér Skuhravý přivítal svůj tým po dovolené už 17. června. Do dnešního dne stihla Opava odehrát pět utkání s bilancí tří výher, jedné remízy a jedné porážky. Hned po úvodním tvrdém týdnu bylo na řadě dvojutkání se Sigmou Olomouc. Výsledky 2:2 a 2:3 z pohledu slezského klubu však nebyly podstatné. Poté se už jen vyhrávalo – 2:1 se Skalicou, 2:0 s Vítkovicemi a naposledy 2:1 s Odrou Opole.

Přípravné utkání SFC Opava – MFK Karviná začíná na hřišti v Kravařích v sobotu 8. července v 11 hodin.  

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii